Megújult a kamaraerdei Nagy-tisztás pihenőhelye

13676

A tavaszi kirándulószezonra a Pilisi Parkerdő Zrt. Budapesti Erdészete felújította a főváros XI. kerületében élők kedvenc kirándulóhelye, a Kamaraerdő pihenőhelyeit. A Nagy-tisztáson megújult és új tűzrakóhelyek, fedett étkező és számos információs tábla várja a kikapcsolódni vágyókat.

Több mint egy millió forintot fordított a főváros környéki erdőket kezelő Pilisi Parkerdő Zrt. Budapesti Erdészete a kamaraerdei pihenőhely felújítására. A XI. kerületben található mintegy 200 hektáros erdőtömb a helyi lakosok kedvelt pihenő- és kirándulóhelye. A Nagy-tisztást egy-egy tavaszi vagy nyári hétvégén számos család, baráti társaság, vagy iskolai osztály keresi fel, hogy együtt piknikezzenek, játsszanak, pihenjenek a természetben. Az ő kényelmüket szolgálja, és a biztonságos tűzgyújtás lehetőségét teremti meg a 3 darab megújult, és újonnan kialakított tűzrakóhely, amelyek köré 15 ülőtuskót is elhelyeztek a szakemberek. Az elkészült ételt a kijavított és lefestett asztalok mellett lehet elfogyasztani, de esős időben akár húsz ember is elfér a fedett étkezőhelyen, amely alatt egy hasznos felkészítő pultot is kialakítottak.

A Kamaraerdő egész napos programot kínál a családnak, hiszen a Nagy-tisztás pihenőhelyén megújultak a térség növény- és állatvilágát bemutató információs táblák is a 2012-ben létesült tanösvénnyel együtt, amelyet akár a legkisebbekkel is végigjárhatunk. A helyszín nagyobb létszámú rendezvények megtartására is alkalmas, de ebben az esetben mindig előre kell jelentkezni a kezelő Budapesti Erdészetnél.

Az erdész szakemberek a pihenőhelyek felújítása mellett idén is nagy gondot fordítottak a térség középkorúnak számító erdőállományának megőrzésére és folyamatos megfiatalítására. A környéken a tölgyek jelentik az uralkodó fafajt, amik mellett számos őshonos elegyfa jelenik meg: madárcseresznye, barkóca berkenye, hársak, kőrisek és juharok. Az erdőterület megőrzése szempontjából fontos feladat az idegenhonos, agresszívan terjedő bálványfa visszaszorítása, ami emberi segítség nélkül kiszorítaná eredeti élőhelyükről a lassabban növő hazai fafajokat.